İstanbul'daki Alışveriş Caddeleri toparlanmalı!

İstanbul'da bulunan Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Nişantaşı bölgesini inceleyen 'İstanbul Alışveriş Caddeleri' raporunun üçüncüsüne göre, bu üç alışveriş merkezinde bulunan toplam marka sayısı önceki yıla göre yüzde 3 düşüşle 656 olurken, 67 yeni ma

İstanbul'daki Alışveriş Caddeleri toparlanmalı!
Bu içerik 169 kez okundu.

İstanbul'da bulunan Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Nişantaşı bölgesini inceleyen 'İstanbul Alışveriş Caddeleri' raporunun üçüncüsüne göre, bu üç alışveriş merkezinde bulunan toplam marka sayısı önceki yıla göre yüzde 3 düşüşle 656 olurken, 67 yeni marka girişi, 95 marka çıkışı gerçekleşti. 

İstiklal Caddesi ve Bağdat Caddesi'ne oranla Nişantaşı aktifliğini sürdürmeye devam ettirirken, İstiklal Caddesi'nde ise bazı restoranların ve uluslararası markaların yatırımlarının artmasıyla birlikte perakende çehresi değişiyor. Bahsi geçen 3 ana caddedeki toplam kiralama işlemlerinin %40’ının gerçekleştiği Bağdat Caddesi ise, diğer 2 caddeye oranla sayıca en fazla kiralama işleminin olduğu cadde oldu. Bununla birlikte Bağdat Caddesi, ilk toparlanma sinyalini göstermiş oldu.

Ortadoğu'nun ülkemizdeki etkileri İstiklal Caddesi’nde net bir şekilde görülüyor!

İstiklal Caddesi öteki ana caddeler içinde halen en kalabalık cadde olmasına karşın artan güvenlik endişeleri hem ziyaretçiler hem de perakendeciler üzerinde bir baskı oluşturdu ve 2016’da yaya trafiğinde düşme görüldü. Toplam perakende stoğu 253 mağazada yaklaşık 62.500 metrekare olan İstiklal Caddesi’nin çehresi 5 uluslararası ve 12 yeme-içme markasının çıkışıyla değişmeye başladı. Yeni girişler ise çoğunlukla yerel markalardan oluşurken sunulan perakende ortamı, günümüzde turizme en yüksek katkıyı elde eden Ortadoğu ülkelerinin tercihlerini yansıtmaya başladı. İstiklal’de % 8 olan boşluk oranı ise son oniki ayda % 10’a çıktı.

bağdat caddesi kadıköy istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dolar Fiyatları 17 Ocak 2017
Dolar Fiyatları 17 Ocak 2017